Startup - SuperKufr.cz

Všichni mají rádi startupy. Všichni chtějí dělat startupy. A včera si řekli Start i SuperKodéři!

Vše začal tento tweet Martina Michálka.

 

Mrknu na web a říkám si: „Docela dobrý nápad.“ Po chvíli koukám po kanclu, jak se nám všude válí mobily a tablety a říkám si: „Super nápad!“. Nadhazuji téma v kanclu, říkám klukům, proč by se tu ty zařízení měli pouze válet po stolech?

Otevírám kufřík s čaji, sbírám telefony po stolech a vzniká první prototyp:

 

(Ano, samozřejmě že je potřebujeme a testujeme na nich hodně, ale rozhodně je nepotřebujeme každý den a všechny. Pro průběžné testování webů a e-mailů nám většinou stačí naše mobily, ostatní zařízení využíváme až pro finální otestování při odevzdání projektu.)


A tak jsme se rozhodli, že spustíme:

SuperKufr.cz
kufr plný mobilních zařízení k zapůjčení.

 

Vše se odehrálo za pár hodin – doména, design, kód – spouštíme – a uvidíme.

Nemáme žádný bussines plán. Price model je možná úplně blbě. Copywriting nezaujme. Počet a typy zařízení nevyvážené... Ale kdybychom nad tím laborovali a šli „tou správnou cestou“ možná bychom nikdy nic takového nespustili.

A teď se ukáže! Je to dobrý nápad? Nebo blbý nápad? Jaký to je vlastně nápad?

(Děkujeme Petrovi Ondruszovi za rychlou pomoc při vytvoření designu)

Sdílet článek:

Tomáš Hejč Autor: Tomáš Hejč
tomas.hejc@superkoderi.cz Twitter LinkedIn

Komentáře

  • Avatar

    1. Daniel Střelec 18. 02. 2014 v 12:10

    Je to paráda, náš firemní maskot dává 10 z 10 a doufám, že nebude jediný. Takhle má sakra vypadat startup – za pár hodin hotovo, žádný spálený milióny a přidaná hodnota prakticky nevyčíslitelná. Další bod pro SuperKodéry, kteří opět dostáli svému jménu! Díky!

  • Avatar

    2. Ondra Geršl 18. 02. 2014 v 12:11

    Super nápad! Problém s testováním na různých zařízeních jsem často řešil emulací přes Genymotion http://www.genymotion.com/ (Android), případně přes BrowserStack http://www.browserstack.com/. Jestli se jedná o webovou aplikaci, pak se taky dá zajít do nákupního centra do prodejen Datart, T-mobile, O2, Vodafone atd. a otestovat ji přímo na vystavených zařízeních (pokud jim funguje připojení k internetu).


Využijte formátování Texy!

Evropský fond pro regionální rozvoj CzechStarter Společnost SuperKodéři s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 "Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků" v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

SuperKodéři se mění na SUPERKODERS. Už jsme spustili prozatímní jednoduchou stránku, která vám nové Superkodéry představí.

Přejít na nový web Zůstat na současném webu